Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć dni na poligonie

Data publikacji 03.09.2009

Policjanci z woj. kujawsko-pomorskiego i funkcjonariusze CBŚ spędzili pięć dni na poligonie w Wędrzynie. Pod czujnym okiem byłych żołnierzy GROM-u ćwiczyli strzelanie i techniki podejmowania interwencji. Trening przyczyni się do utrwalenia zdobytych w służbie umiejętności.

W ramach współpracy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z przedstawicielami Fundacji Byłych Żołnierzy GROM, w sierpniu przez pięć dni policjanci szkolili się pod czujnym okiem fachowców. Prezes fundacji ppłk Krzysztof Przepiórka osobiście nadzorował i przekazywał uwagi z zakresu strzelania taktycznego, użycia broni w sytuacjach stresowych, walki w mieście, walki wręcz, obezwładnienia przeciwnika, odporności psychicznej oraz zachowań w stresie związanym z akcją i taktyką przeprowadzania akcji, czy tzw. "czyszczenia" pomieszczeń.
Kilkunastu wytypowanych policjantów, którzy na co dzień wykonują najniebezpieczniejsze zadania, podnosiło swoje umiejętności strzeleckie oraz taktykę zatrzymywania niebezpiecznych przestępców na terenie poligonu w Wędrzynie. Wszystkie ćwiczenia prowadzone były w grupach. Policjanci, tak jak ma to miejsce podczas realnego zagrożenia, działali zespołowo, wzajemnie się asekurując. Ćwiczyli miedzy innymi realizację zatrzymań o tzw. podwyższonym ryzyku. Była to również okazja do sprawdzenia własnej sprawności i wydolności. Takie szkolenia dają funkcjonariuszom możliwość poznania i doskonalenia najlepszej taktyki strzeleckiej, która w bezpośredni sposób zwiększa bezpieczeństwo policjantów.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony