Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 03.09.2009

Kraśniccy policjanci zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kraśnickiego w wieku od 22 do 29 lat. Podczas przeszukań policjanci ujawnili i zabezpieczyli m.in. broń gazową, pneumatyczną, amunicję, kastety i kije bejsbolowe. Podejrzani usłyszeli już zarzuty udziału w grupie przestępczej oraz obrotu narkotykami w znacznych ilościach.

Na podstawie materiałów śledztwa Prokuratury kryminalni z Kraśnika wraz z policjantami KWP w Lublinie zatrzymali 3 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kraśnickiego w wieku 22-29 lat. Wśród nich jest także lider grupy, 28-letni Szczepan R. Do zatrzymań doszło 1 września. Policjanci niemalże jednocześnie weszli do kilku wytypowanych wcześniej miejsc. Ze względu na podejrzenie posiadania przez przestępców broni palnej w działaniach wzięli udział także lubelscy antyterroryści, którzy zatrzymali lidera grupy, 28-letniego Szczepana R. Pozostali dwaj członkowie, 22-letni Apoloniusz M. oraz 29-letni Paweł Z., zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania na terenie powiatu kraśnickiego. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli m.in. broń gazową, pneumatyczną, amunicję, kastety i kije bejsbolowe.

Jak ustalili śledczy, grupa działała od 2005 roku. Jej członkowie trudnili się rozprowadzaniem narkotyków. Przestępcy zdołali wprowadzić do obrotu ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz inne środki odurzające. Narkotyki trafiały głównie do miejscowych pubów i dyskotek.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty udziału w grupie przestępczej oraz obrotu narkotykami w znacznych ilościach. 28-letniemu Szczepanowi R. przedstawiono zarzut kierowania grupą. Dzisiaj podejrzani trafili do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy

(źródło: KWP w Lublinie)


 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.13 MB)

Powrót na górę strony