Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadzili 29-latka

Data publikacji 04.09.2009

Wciągnęli do go auta i wywieźli do lasu. Tam znęcali się nad nim, bili, kopali, a nawet zastraszali prądem. Od 29-latka żądali 10 tys. zł, jako rekompensaty za rzekomy współudział we włamaniu do domu jednego z napastników. Trzech sprawców zatrzymano. Prawdopodobnie usłyszą zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Jeszcze dziś sąd zdecyduje o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania.

Jak ustalili śledczy, w środę o 6:00 29-letni mieszkaniec Piastowa wyszedł z domu do pracy. Po drodze spotkał znajomego, który nagle razem z innym mężczyzna wciągnęli go do stojącego obok auta. W środku siedział jeszcze jeden mężczyzna. Napastnicy wywieźli go do lasu. Tam wyciągnęli z samochodu. Bili, kopali, grozili, zastraszali prądem. Domagali się od ofiary 10 tys. zł. Miała to być rekompensata za rzekomy współudział 29-latka we włamaniu do domu jednego z mężczyzn. Zagrozili, że jeśli w ciągu 2 tygodni nie da im tych pieniędzy, ponownie się spotkają, ale wtedy będzie jeszcze gorzej. Następnie zostawili go w lesie i odjechali.

Mężczyzna natychmiast zgłosił się do lekarza i o wszystkim zawiadomił Policję. Policjanci błyskawicznie przystąpili do ustalania sprawców. Potrzebowali zaledwie kilka godzin, aby namierzyć napastników. Jeszcze tego samego dnia wieczorem 35-letni Robert C., 35-letni Tomasz K. i 37-letni Waldemar K. trafił do policyjnego aresztu.

Dziś przed południem w prokuraturze prawdopodobnie usłyszą zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Sąd natomiast zdecyduje o zastosowaniu wobec trójki zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony