Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili co najmniej 15 mln złotych

Data publikacji 05.09.2009

34-letnią pracownicę jednego z wrocławskich banków podejrzaną o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem kredytów na dużą skalę zatrzymali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Kobieta była jedną z głównych organizatorek przestępczego procederu. Do tej pory w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali łącznie 11 osób.

Nad rozpracowaniem tej grupy policjanci pracowali kilka miesięcy. W wyniku działań operacyjnych i procesowych do tej pory w tej sprawie zatrzymano 11 osób. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadła pracownica jednego z wrocławskich banków. 34-latka była jedną z głównych organizatorek przestępczego procederu. Współpracowała z kobietą prowadzącą pośrednictwo kredytowe oferujące możliwość załatwienia kredytów, w tym hipotecznych . Jak wynika z ustaleń policjantów, pracownica banku przekazywała swojej znajomej istotne informacje umożliwiające wyłudzanie wysokich kredytów. "Kredytobiorcy" byli zazwyczaj znajomymi obu kobiet, którzy posiadając spreparowane dokumenty wnioskowali o przyznanie kredytu, nie zamierzając wywiązać się z jego spłaty. Szacuje się, że w wyniku przestępczego procederu, sprawcy wyłudzili co najmniej 15 mln złotych.

Zatrzymanym za oszustwa na dużą skalę grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Kilku zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony