Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalili dwóch mężczyzn

Data publikacji 05.09.2009

Brodniccy policjanci zatrzymali trzech młodych ludzi, którzy są podejrzewani o podpalenie dwóch mężczyzn. Mieszkańcy powiatu brodnickiego zostali zatrzymani przez dzielnicowych wracających po służbie do domu. O losie oprawców zdecyduje prokurator.

Wczoraj po godzinie 23:00 wracający po służbie do domu policjanci, w miejscowości Świedziebnia zauważyli trzech mężczyzn wybiegających zza jednego ze sklepów. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się dzieje. W uciekających rozpoznali mieszkańców tej miejscowości, których wcześniej widzieli pod innym sklepem. Po dotarciu na miejsce zauważyli dwóch leżących na ziemi mężczyzn. Jako, że części ich garderoby były wyraźnie nadpalone, funkcjonariusze nie zwlekając ani chwili, natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i powiadomili o wszystkim dyżurnego Policji w Brodnicy. Jeden z funkcjonariuszy ruszył w pościg za zbiegami. Po kilku minutach policjant zatrzymał dwóch mężczyzn (20 i 21 lat). Trzeciego z oprawców (18 lat) policjanci zatrzymali dziś rano w miejscu zamieszkania.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, sprawcy najprawdopodobniej oblali łatwopalną cieczą ubrania pokrzywdzonych, po czym ich podpalili. Mężczyźni (43 i 49 lat) z poparzeniami ciała trafili do szpitala w Brodnicy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ustalają także rozmiar obrażeń. Podejrzewani po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony