Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa handlarzy i przemytników narkotyków

Data publikacji 09.09.2009

6 zatrzymanych, 7,5 kg zabezpieczonej marihuany i blisko pół kilograma amfetaminy – to efekt akcji policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Szefa grupy podejrzanej o handel i przemyt narkotyków zatrzymano wraz ze wspólnikiem na granicy polsko-niemieckiej. W ręce policjantów wpadli także wszyscy pozostali członkowie grupy. Grozi im kara do 15 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i ich przemyt.

Policjanci z CBŚ, wspierani przez antyterrorystów z Poznania i policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego, na przejściu granicznym z Niemcami zatrzymali dwóch kurierów, którzy przemycali narkotyki. W akcji brali również udział specjaliści z Izby Celnej ze specjalnie szkolonym do wykrywania narkotyków psem. W dwóch samochodach marki Audi A3 znaleziono ukryte pod tylnymi zderzakami paczki z marihuaną, łącznie 7,5 kg.

W tym samym czasie policjanci z CBŚ i Leszna wkroczyli do kilku mieszkań w Lesznie. Zatrzymali kolejne 4 osoby zamieszane w narkotykowy proceder. Podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono prawie pół kilograma amfetaminy i kilkaset gramów marihuany. U kolejnego podejrzanego policjanci zabezpieczyli kradzionego volkswagena passata.

Sprawą przemytników i handlarzy narkotyków oficerowie CBŚ zajmowali się od początku roku. Zbierali informacje o tym, że w Lesznie i okolicach istnieje zorganizowana grupa zajmująca się narkotykowym procederem na dużą skalę. Okazało się, że wytypowani przez policjantów członkowie tej grupy byli już wcześniej notowani za różne przestępstwa kryminalne, a niektórzy także za narkotykowe.

Podczas akcji zorganizowanej przez CBŚ wpadli wszyscy członkowie narkotykowego gangu wraz z jego przywódcą, Łukaszem L. To właśnie on wraz ze swoim bratem wpadł w zasadzkę na granicy. Dzięki temu narkotykowy gang praktycznie przestał istnieć.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i ich przemyt grozi kara do 15 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.36 MB)

Powrót na górę strony