Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięto konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Data publikacji 09.09.2009

Wiosną rozpoczęła się druga edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł", teraz poznaliśmy już pięciu tegorocznych laureatów. Kandydatów zgłaszały osoby indywidualne, a także instytucje i organizacje, które doceniły pomoc policjantów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy. Jeżeli znacie Państwo policjanta, który pomaga ofiarom przemocy i Waszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie, możecie zgłaszać kandydatury przez cały rok!

Od marca br. pod patronatem Komendanta Głównego Policji realizowana była II ogólnopolska edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Patronem medialnym konkursu w 2009 roku jest tygodnik „Tina”.

Konkurs miał na celu m.in. promocję postaw i umiejętności policjantów wdrażających systemowe działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w środowiskach lokalnych, osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Zgodnie z założeniami konkursu zgłoszenia policjantów kierowane były zarówno przez osoby indywidualne, jak również organizacje, instytucje i stanowiły niezależną społeczną ocenę pracy policjantów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do II edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” zgłoszono 38 kandydatów z różnych części Polski. Kapituła konkursu, składająca się z pracowników Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców poprzedniej edycji, wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z lektury uzasadnienia do zgłoszenia.

Laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł - 2009” zostali:

asp. sztab. Dariusz Florek, Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku,
mł. asp. Edyta Klepczyńska, Komenda Powiatowa Policji w Gryficach,
asp. Zbigniew Kowalczyk, Komenda Miejska Policji w Gdańsku,
asp. szt. Tadeusz Malaga, Komenda Miejska Policji w Żorach,
mł. asp. Joanna Tchoryk, Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu.

Zwycięzcom oraz wszystkim zgłoszonym do konkursu serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród tegorocznym laureatom odbędzie się w dniach 3 - 5 listopada w trakcie ogólnopolskiej konferencji „Niebieska Sieć zespołów interdyscyplinarnych ds. przemocy w rodzinie” w Dębem k. Warszawy. Szczegóły dotyczące uroczystości dostępne będą na stronach internetowych: www.niebieskalinia.pl oraz policja.pl.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia prześlijcie formularz zgłoszeniowy kandydata na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa lub mailem pogotowie@niebieskalinia.pl. Na zgłoszenia czekamy cały rok! Trzeci finał konkursu „Policjant, który mi pomógł” jesienią 2010 roku.

Powrót na górę strony