Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do nielegalnych walk psów

Data publikacji 27.09.2009

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali osoby zajmujące się organizowaniem nielegalnych walkach psów. Gdy wkraczali do akcji, na przestępczym ringu walczyły ze sobą agresywne zwierzęta. Stawiających opór właścicieli psów obezwładnili policyjni antyterroryści. Siedmiu z dziewiętnastu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jedenaście psów trafiło do miejscowego schroniska.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, współpracując ze kolegami z Gdańska, uzyskali informację, że na terenie Wielkopolski może dojść do nielegalnych walk psów. Idąc dalej tym tropem, funkcjonariusze zaczęli szukać miejsca, w którym mogły być organizowane walki. Poszukiwania doprowadziły ich do jednej z miejscowości w okolicach Gniezna.

Policjanci przystąpili do akcji w sobotę około południa. Otoczyli stodołę w jednym z gospodarstw rolnych. Gdy funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego wkraczali do jej wnętrza, na ringu zaciekle walczyły zwierzęta. Kilkunastu mężczyzn próbowało stawiać opór lub uciekać. Wszyscy oni już po chwili byli obezwładnieni.

Do jednostki policji w Gnieźnie przewieziono 19 mężczyzn. Siedmiu usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami, kolejnych przesłuchano w charakterze świadków. Wśród zatrzymanych byli mieszkańcy Wielkopolski, a także osoby z województwa pomorskiego. Jedenaście psów, w tym kilka rannych, ulokowano w schronisku dla zwierząt w Gnieźnie. Jednocześnie o całym procederze powiadomiono władze samorządowe, które zadecydują teraz o losie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi zatrzymanym do 2 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Poznań)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony