Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne VIII Spotkania Jasnogórskie

Data publikacji 28.09.2009

Już po raz ósmy policjanci, pracownicy policji, związkowcy i członkowie ich rodzin spotkali się wczoraj na Jasnej Górze. Policyjni pielgrzymi modlili się m.in. w intencji poległych podczas służby, swojego bezpieczeństwo oraz przyszłości ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju oraz Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk.

O 12.30 z placu pod Katedrą Świętej Rodziny w Częstochowie wymaszerowała kolumna policjantów i pracowników policji, biorących udział w pielgrzymce.

Po złożeniu wieńców pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki i Grobem Nieznanego Żołnierza, o godzinie 13.00 na Jasnogórskich Błoniach odbyła się uroczysta Msza Święta. Godzinę później, po przejściu do Kaplicy Cudownego Obrazu, zmówiono modlitwę pod Płaskorzeźbą GLORIA VICTIS wspominając policjantów poległych na służbie, po czym w Sali Papieskiej przedstawiciel Prezydenta RP i kierownictwo Policji spotkali się z biorącymi udział w uroczystościach policjantami, pracownikami i członkami ich rodzin.

Podczas uroczystości w Sali Papieskiej komendant główny wręczył policjantom medale "GLORIA INTREPIDIS ET ANIMI PROMPTIS" ("Chwała Ofiarnym i Nieustraszonym"), nadane przez Delegata Konferencji Episkopatu Polski d/s Duszpasterstwa Policji bpa Tadeusza Płoskiego, który przewodniczył wcześniejszej mszy w intencji środowiska policyjnego.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony