Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni policjanci wyjeżdżający do Kosowa rozpoczęli szkolenie

Data publikacji 28.09.2009

Dzisiaj, w Szkole Policji w Słupsku, rozpoczął się kolejny 4 tygodniowy kurs specjalistyczny przygotowujący policjantów do udziału w misjach poza granicami kraju. W kursie uczestniczą policjanci wyselekcjonowani do pełnienia służby w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji misji Unii Europejskiej w Kosowie. Wyłonieni spośród nich funkcjonariusze zmienią pod koniec listopada br. jednostkę, która aktualnie wykonuje zadania w Kosowie.

W kursie uczestniczą policjanci, którzy uzyskali pozytywną ocenę w trakcie przeprowadzonego przez Wydział ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP postępowania kwalifikacyjnego mającego na celu wyselekcjonowanie przyszłego składu osobowego do służby w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX Kosowo). Funkcjonariusze na co dzień realizują zadania służbowe w różnych specjalnościach policyjnych w jednostkach Policji na terenie całego kraju. Program szkolenia umożliwi policjantom zapoznanie się z charakterem zadań wykonywanych przez JSPP oraz wpłynie na uzyskanie znacznego stopnia koordynacji i współdziałania w przypadku operacji prowadzonych całym pododdziałem w sytuacjach kryzysowych mogących wystąpić w trakcie trwania misji.

Szkolenie będzie trwało 4 tygodnie i pozwoli na wyłonienie podstawowego 115 osobowego składu Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, który pod koniec listopada 2009 r. zmieni polskich policjantów realizujących dotychczas zadania służbowe w ramach JSPP misji UE w Kosowie wspólnie z włoskimi karabinierami oraz żandarmami z Francji i Rumuni.
 

Powrót na górę strony