Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody 90-lecia Polskiej Policji w Królestwie Niderlandów

Data publikacji 28.09.2009

23 września 2009 roku w salonach recepcyjnych Ambasady RP w Hadze odbyło się przyjęcie z okazji 90 Rocznicy Powołania Polskiej Policji. Przyjęcie to planowane pierwotnie na dzień 22 września 2009 roku musiało zostać przesunięte o jeden dzień z uwagi na obowiązującą w naszym kraju żałobę narodową.

Gospodarzem uroczystości był Ambasador RP w Królestwie Niderlandów dr Janusz STAŃCZYK zaś gośćmi specjalnymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz SZWAJCOWSKI i Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP podinsp. Rafał ŁYSAKOWSKI.

Holenderską policję reprezentowali policjanci z Biura Współpracy Międzynarodowej IPOL KLPD z Peterem VINCENTENEM na czele. Obecny był również Przewodniczący Platformy Polska – Holandia Nico van OOIK oraz policjanci ze współpracujących korpusów regionalnych. Na spotkanie przybyli również polscy policjanci pracujący w Europolu w Hadze, Trybunale do spraw byłej Jugosławii /ICTY/ w Hadze oraz dwoje polskich policjantów z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie pomagający holenderskim policjantom w Amsterdamie w pracy z polskimi obywatelami w ramach projektu pilotowanego przez Platformę Polska – Holandia.

W przyjęciu brali również udział przedstawiciele różnych środowisk polonijnych, stowarzyszeń kulturalnych oraz polskich mediów działających w Królestwie Niderlandów z którymi współpracuje na co dzień oficer łącznikowy w Holandii oraz kierownictwo La Strada Polska z Szefową tej organizacji Staną BUCHOWSKĄ przebywające w tych dniach na konferencji w Hadze. W recepcji uczestniczyli również dyplomaci polscy z poszczególnych wydziałów Ambasady RP w Hadze.

W przyjęciu wzięło udział 70 zaproszonych gości.

Spotkanie przygotował oficer łącznikowy polskiej Policji, radca – minister Ambasady RP w Królestwie Niderlandów – nadinsp. Władysław Padło.

Powrót na górę strony