Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

LIFESAVER – polscy policjanci na drogach hrabstwa Yorkshire

Data publikacji 29.09.2009

W dniach 19 – 22 września br., policjanci ruchu drogowego z Zambrowa, Gdańska, Łodzi i Siedlec uczestniczyli w międzynarodowej wymianie policjantów w ramach projektu LIFESAVER.

Gospodarzami i „przewodnikami” po drogach Hampshire, byli policjanci ruchu drogowego z Harrogate. Funkcjonariusze Andy Macleod i Rick Harper poświęcili wiele własnego czasu, aby pokazać polskim kolegom swoją pracę i rozwiązania przyjęte w Wielkiej Brytanii.

Polscy policjanci - wspólnie z brytyjskimi kolegami - wykonywali czynności na miejscach zdarzeń drogowych. Zostali zapoznani z wyposażeniem policji ruchu drogowego oraz bronią służbową będącą na wyposażeniu specjalnego patrolu interwencyjnego. Mieli możliwość pełnienia służby na autostradzie na terenie Western Area Yorkshire oraz zapoznania się z funkcjonowaniem stanowiska kierowania Force Room Control. Gospodarze przedstawili też prezentację na temat statystyk i programów realizowanych przez policję brytyjską.

Interesujące dla nas były m.in. prezentacje systemu łączności radiowej pomiędzy stanowiskiem kierowania i policjantami w służbie - przypominającego system TETRA, system monitoringu wraz z programem do odczytywania tablic rejestracyjnych pojazdów, a także system identyfikacji  i lokalizacji osoby wykonującej połączenie telefoniczne z dokładnością niemal do pokoju w danym mieszkaniu” – powiedział jeden z reprezentantów polskiej policji ruchu drogowego, kom. Dariusz Stepczyński.

Powrót na górę strony