Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kody doładowujące do telefonów

Data publikacji 29.09.2009

Policjanci z Kędzierzyna Koźli i Opola zatrzymali podejrzanych o wyłudzanie kodów doładowujących telefony komórkowe w systemie pre-paid. Łączna wartość strat to około 1 milion złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KPP w Kędzierzynie Koźlu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali osoby podejrzane o oszustwa związane z wyłudzaniem kodów doładowujących telefony komórkowe w systemie pre-paid. Zatrzymane osoby dzwoniły do sprzedawców w sklepach na terenie całej Polski i pod pozorem wycofania wadliwych kart - zdrapek do telefonów komórkowych lub anulowania zadłużenia na terminalu wyłudzały kody doładowujące telefony w różnych sieciach komórkowych.

Podejrzani są mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego, a przestępstwa dokonywane były głównie w Bydgoszczy. W związku ze sprawą było prowadzonych około 700 postępowań przygotowawczych z terenu całego kraju, które teraz są poddawane analizie. Łączna wartość strat może przekroczyć nawet 1 milion złotych.

Zatrzymane osoby zajmowały się tym procederem od 2005 do 2008 r. Pierwszą osobę podejrzewaną o to policjanci zatrzymali już w czerwcu 2008 r.
Za tego typu przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony