Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kupowali za "fałszywki"

Data publikacji 29.09.2009

Koronowscy policjanci rozbili grupę, która wprowadzała do obrotu fałszywe banknoty. Do sprawy zatrzymano 7 osób. Teraz śledczy ustalają jaki udział w przestępczym procederze miał każdy z zatrzymanych. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Wczoraj policjanci z Koronowa zatrzymali 6 osób, podejrzewanych o wprowadzanie w obieg podrobionych banknotów. Dzisiaj rano w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny mężczyzna. Pierwsze informacje o fałszywkach pojawiających się w punktach handlowych na terenie Koronowa dotarły do mundurowych w niedzielę. Natychmiast sprawą zajęli się miejscowi kryminalni. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania 7 osób, w tym również nieletnich. Śledczy zabezpieczyli podrobione banknoty oraz sprzęt komputerowy.


Teraz policjanci ustalają jaki udział w przestępczym procederze miały poszczególne osoby oraz ile fałszywek trafiło w obieg. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych pieniędzy grozi do 10 lat więzienia. Podrabianie środków płatniczych podlega karze do 25 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony