Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz zatrzymany za łapówki

Data publikacji 29.09.2009

Lekarz ginekolog z powiatu głogowskiego została zatrzymany przez policjantów komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie łapówek od pacjentek, uzależniając od nich wykonanie zabiegu. Funkcjonariusze podejrzewają, że może być ich nawet kilkadziesiąt. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali lekarza ginekologa, podejrzanego o przyjmowanie korzyści majątkowych. Podejrzany to 50-letni mężczyzna, mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie głogowskim. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania.

Lekarz podejrzany jest o to, że pracując na oddziale położniczym i prowadząc prywatną praktykę lekarską przyjmował łapówki, uzależniając od nich wykonanie zabiegu cesarskiego cięcia podczas porodu i swoją obecność przy nim. Korzyści majątkowe wynosiły każdorazowo od 1000 zł wzwyż.

Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu przyjęcie w okresie 2007 -- 2009 co najmniej pięciu łapówek. Podejrzewają jednak, że tego typu pacjentek z powiatu głogowskiego mogło być nawet kilkadziesiąt. Zatrzymanemu przedstawiono już zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją oraz uzależnienia od nich wykonania zabiegu.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna został dzisiaj doprowadzony do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo okoliczności w tej sprawie. W związku z prowadzonym postępowaniem zabezpieczono również dokumentację medyczną.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony