Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za skimming

Data publikacji 29.09.2009

Kopiowane karty były wykorzystywane do wypłat pieniędzy w Rumunii. 22-letni obywatel tego kraju wpadł po zdemontowaniu urządzenia do kopiowania kart płatniczych najednym z bankomatów w Warszawie. Mężczyzna najprawdopodobniej ma na swoim koncie instalację nakładek również na innych warszawskich bankomatach. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Osoba, która chciała skorzystać z bankomatu wczoraj po południu przy Al. Jerozolimskich zauważyła na bankomacie urządzenie do kopiowania kart. Świadek natychmiast skontaktował się z Policją. Zanim na miejsce przybyli funkcjonariusze, urządzenie zostało zdemontowane z bankomatu przez młodego mężczyznę. Dyskretnie obserwujący całą sytuację świadek dokładnie opisał wygląd sprawcy.

Odpowiadającego rysopisowi mężczyznę policjanci zauważyli przy ul. Nowy Świat. W czasie przeszukania ujawniono przy nim części zdemontowanej nakładki. Zatrzymanym okazał się 22-letni obywatel Rumunii Alexander P. Kryminalni w czasie przeszukania pokoju hotelowego, który wynajmował ujawnili jeszcze inne urządzenia i elementy nakładek skanujących karty płatnicze na bankomatach.

Mundurowi nie wykluczają, że zatrzymany ma na swoim koncie większą ilość przypadków skimmingu. Obecnie ustalają, gdzie i kiedy obywatel Rumunii mógł montować urządzenia skanujące. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za przygotowanie do podrabiania środków płatniczych grozi do 5 lat więzienia.

(źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.79 MB)

Powrót na górę strony