Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszczuł policjanta amstafem

Data publikacji 29.09.2009

Do policyjnego aresztu trafił 34-letni gdańszczanin, który podczas wczorajszej interwencji poszczuł psem policjantów. Agresywny amstaf rzucił się na funkcjonariusza i ugryzł go w policzek. Funkcjonariusz z raną szarpaną twarzy trafił do szpitala.

Wczoraj po południu jedna z mieszkanek ulicy Jana Brzechwy zadzwoniła na numer alarmowy policji i poprosiła o interwencję w sprawie mężczyzny, który awanturował się i dobijał się do drzwi jej mieszkania.

Policjanci z komendy miejskiej pojechali pod wskazany adres i przed budynkiem zastali sprawcę awantury. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a obok niego biegał pies rasy amstaf. Funkcjonariusze polecili mężczyźnie, by założył psu smycz i kolczatkę. 34-latek odmówił wykonania polecenia i zaczął uciekać.

Kiedy mundurowi dogonili mężczyznę, ten poszczuł psem policjantów. Zwierzę rzuciło się do twarzy jednego z funkcjonariuszy i ugryzło go. Policjant zareagował i oddał strzał w kierunku psa, jednak zwierzę nadal było agresywne i próbowało atakować. Wtedy drugi z policjantów ponownie strzelił w kierunku niebezpiecznego zwierzęcia, które po chwili padło.

34-letni gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony funkcjonariusz z raną szarpaną twarzy trafił do szpitala.

Za stosowanie przemocy w celu zmuszenia policjantów do zaniechania czynności służbowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(źródło: KWP w Gdańsku)

 

Powrót na górę strony