Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 30.09.2009

14 osób, zatrzymanych po niedzielnym meczu Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów, zostało w związku z niezastosowaniem się do przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, doprowadzonych w trybie przyspieszonym do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Wobec 9 pseudokibiców (7 kibiców drużyny gości i 2 kibiców gospodarzy), podejrzanych o wtargnięcie w miejsce nie przeznaczone dla kibiców oraz nie stosowanie się do poleceń służb porządkowych organizatora, sąd już orzekł kary w postaci grzywny w wysokości 2 tys. złotych oraz zakazu stadionowego na okres 2 lat. Sprawy pięciu pozostałych kibiców zostaną ostatecznie rozpatrzone przez sąd w trybie zwykłym, w innym wyznaczonym terminie.

Policjanci w dalszym ciągu analizują zarejestrowany materiał filmowy, w celu identyfikacji i pociągnięcia do odpowiedzialności kolejnych osób, które dopuściły się zachowań łamiących przepisy w zakresie bezpieczeństwa na obiektach sportowych. Pierwsza z takich osób już została, w wyniku informacji przekazanych przez wrocławskich policjantów, zatrzymana na terenie województwa śląskiego.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony