Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana „dziupla” samochodowa

Data publikacji 30.09.2009

Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów. Na jednej z posesji w gminie Bogatynia ujawnili też „dziuplę” samochodową, a w niej dwa skradzione pojazdy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację, że z terenu gminy Osiecznica skradziono samochód osobowy. Policjanci wydziału kryminalnego niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania pojazdu i sprawców kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione auto może znajdować się na terenie powiatu zgorzeleckiego. Na jednej z posesji na terenie gminy Bogatynia policjanci znaleźli w garażu skradziony dzień wcześniej samochód. Zatrzymali też dwóch podejrzanych o ten czyn mężczyzn, w wieku 34 i 36 lat. Obaj to mieszkańcy gminy Bogatynia.

W trakcie dalszego przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli inne auto osobowe. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód także pochodzi z przestępstwa. Został skradziony w połowie września z terenu województwa lubuskiego. Sprawcy zdążyli zamienić w nim tablice rejestracyjne. Pojazdy o wartości 35 i 25 tysięcy złotych zostały zwrócone właścicielom . Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony