Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 30.09.2009

Tylko dwie godziny wystarczyły kryminalnym z Piły, aby ustalić i następnie zatrzymać mężczyznę, który jest podejrzanym o zabójstwo 29-letniego mieszkańca Rataj. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w centrum Łobżenicy. Zatrzymany przyznał się do zabójstwa i wskazał miejsce ukrycia narzędzia zbrodni.

Wczoraj około godziny 20.00 dyżurny pilskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o znalezieniu w centrum Łobżenicy rannego mężczyzny. Według jego relacji mężczyzna kilka minut wcześniej, w nieustalonych okolicznościach, został kilkakrotnie ugodzony ostrym narzędziem. Niestety mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować jego życia.

Natychmiast na miejsce skierowana została specjalna grupa dochodzeniowo – śledcza. Na podstawie zebranych na miejscu informacji kryminalni przystąpili do szukania sprawcy. Intensywna praca operacyjna oraz rozmowy ze świadkami przyniosły efekt. W ciągu niespełna dwóch godzin funkcjonariusze wiedzieli kto może być sprawcą zabójstwa.

Około godziny 22.00 kryminalni z Piły zatrzymali 33–letniego mężczyznę. Po przewiezieniu do jednostki policji, zatrzymany przyznał się do popełnionego czynu. Opisując dość obszernie przebieg zajścia, wskazał również miejsce ukrycia narzędzia zbrodni oraz ubrania, które miał na sobie w chwili zabójstwa. Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Zatrzymany 33-letni mieszkaniec Łobżenicy nigdy wcześniej nie była notowany przez policję. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony