Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym

Data publikacji 02.10.2009

Dzisiaj odbyły się szóste Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem imprezy jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy. W zawodach uczestniczyło 190 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju.

Udział w biegu wzięli również uczniowie ze szkół o profilu policyjnym. Kobiety rywalizowały na dystansie 4000 metrów natomiast mężczyźni biegli na 6 kilometrów. Trasa zlokalizowana była na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic, drugie miejsce zajęli reprezentanci Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza, natomiast trzecie zawodnicy Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna. W klasyfikacji kobiet laureatką została Aleksandra Saraceń z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, drugie miejsce wywalczyła Patrycja Cholewińska ze Szkoły Policji w Katowicach, natomiast trzecie zajęła Agnieszka Krzysztoń ze Straży Miejskiej w Gliwicach. W kategorii mężczyzn do 40-go roku życia najlepszym okazał się Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za nim uplasował się Janusz Miketa z Samodzielnego Pododdziału Policji z Częstochowy, trzeci na metę przybiegł Adam Kurek ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. W kategorii powyżej 40-go roku życia najlepszym został Andrzej Stefański z KMP w Elblągu, drugi zameldował się na mecie Grzegorz Pogorzelski z KMP w Wałbrzychu, trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Palaczowi z KPP w Kłobucku.

Wszystkim zawodnikom gratulacje składał nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, Zastępca Komendanta Głównego Policji. Ponadto, wraz z nadinsp. Dariuszem Bielem oraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Łazy Maciejem Kaczyńskim, złożył kwiaty na grobie tragicznie zmarłego sierż. Grzegorza Załogi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

(źródło: KWP w Katowicach)