Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwabiona przez czat

Data publikacji 08.10.2009

Policjanci z Lublina zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który na jednym z portali publicznych umówił się z 23-latką. Kiedy się spotkali zaatakował kobietę, obezwładnił ją i doszło do obcowania płciowego. Już następnego dnia sprawca trafił w ręce policjantów. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za zgwałcenie grozi kara więzienia od roku do lat 10.

Policjanci ustalili przebieg wydarzeń, w wyniku których 23-letnia mieszkanka Lublina padła ofiarą napastnika. Jak się okazało, sprawca namierzył dziewczynę na jednym z portali internetowych. To podczas trwającej ponad dwie godziny rozmowy, umówił się z nią na końcowym przystanku autobusowym przy ul. Paderewskiego w Lublinie. Dziewczyna mimo krótkiej znajomości zaufała mężczyźnie i przyszła na spotkanie.

Podczas spaceru mężczyzna prowadził swoją ofiarę polną drogą. Kiedy byli już z daleka od zabudowań, zaatakował. Funkcjonariusze ustalili, że po obezwładnieniu 23-latki, doszło do obcowania płciowego, po którym sprawca uciekł.

Policjanci namierzyli mężczyznę następnego dnia po zdarzeniu. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu, skąd trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że 24-letni Piotr T. jest żonaty i ma dziecko. Dotychczas nie był notowany przez policję.

Podejrzany usłyszał zarzut doprowadzenia innej osoby do obcowania płciowego. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za przestępstwo gwałtu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność w nawiązywaniu kontaktów przez Internet.

Coraz więcej ludzi wykorzystując pewną anonimowość, jaką daje Internet próbuje nawiązywać różnego rodzaju kontakty. Niestety, nie wszystkie te osoby mają uczciwe zamiary. Część z nich za pomocą komputera najpierw próbuje nawiązać ”dobrą” znajomość, potem dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu zamieszkania i zwyczajach osoby, z którą prowadzi korespondencję. Na zagrożenia występujące i związane z siecią globalną, narażony jest każdy użytkownik. Dla Policji niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa szczególnie dzieci, które wolny czas spędzają na czatowaniu i surfowaniu w Internecie. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci z sekcji dw. z Przestępczością Komputerową walczą z "internetowymi" przestępcami i skutecznie eliminują ich ze świata "dziecięcych zabaw w Sieci".

PAMIĘTAJ!!!

-nigdy przez Internet nie podajemy swojego wieku, adresu miejsca zamieszkania,

-nigdy przez Internet nie ujawniamy naszych codziennych, stałych zwyczajów, np. kiedy i gdzie chodzimy do szkoły, sklepu;

-prowadząc korespondencję musimy pamiętać, że nigdy nie ma pewności, iż to, co przedstawia nam druga strona jest prawdą. Wiele osób tak naprawdę ukrywa swoje poglądy, nastawienie, skłonności, a zwłaszcza negatywne cechy swego charakteru. By zaś utrzymać kontakt i osiągnąć swój cel z pewnością starają się być bardzo przyjazne, popierają nasze poglądy i prezentują siebie w jak najlepszym świetle.

Szczególną ostrożność w takim kontakcie musimy zachować, gdy nasz korespondent zacznie nam bardzo wiele oferować nie oczekując nic w zamian: pomoc, wsparcie, mile spędzony czas u siebie w domu, czy u swoich znajomych, a nawet rzeczy materialne. Mogą to być próby wzbudzenia zaufania i uzyskania wiarygodności przez osoby, które nie mają uczciwych zamiarów.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony