Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odkryto magazyn narkotyków

Data publikacji 10.10.2009

2 kg heroiny oraz 130 tys. złotych, pochodzące ze sprzedaży narkotyków zabezpieczyli policjanci w mieszkaniu na Pradze Południe. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali 7 osób zamieszanych w handel środkami odurzającymi. Czterech z nich już usłyszało zarzuty, a o losie pozostałych zdecyduje prokurator i sąd.

Policjanci Centralnego Biura śledczego ustalili, że na Pradze Południe działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się handlem narkotykami. Przed południem weszli do mieszkania w bloku przy ul. Szaserów. Miał tam znajdować się główny magazyn narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2 kg heroiny wysokiej jakości, wartej ponad 220 tys. złotych oraz 130 tys. złotych gotówki, prawdopodobnie pochodzącej ze sprzedaży środków. Zabezpieczono również broń palną - pistolet i amunicję.

W policyjną zasadzkę wpadli zarówno sami handlarze, jak i ich klienci. „Opiekun magazynu” próbował uciekać. Szybko został obezwładniony. Z 7 osób zatrzymanych do tej sprawy, 4 usłyszało już zarzuty, o losie pozostałych zdecyduje prokurator i sąd.

Zatrzymani są doskonale znani Policji. Już kolejny raz staną przed sądem za udział w obrocie narkotykami.

(Źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.66 MB)

Powrót na górę strony