Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik w rękach Policji

Data publikacji 11.10.2009

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, który zaatakował nożem ekspedientkę w sklepie spożywczym, a następnie skradł z kasy pieniądze oraz telefon komórkowy należący do ofiary. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty - odpowie za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 9 października. 31-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego kończyła właśnie pracę w sklepie przy ul. Polnej. Wówczas do środka wszedł znany ekspedientce z widzenia mężczyzna i zaatakował ją nożem. Ranił kobietę w lewy bok, bark i rękę. Dzielna tomaszowianka broniła się i wzywała pomocy. W czasie szamotaniny udało się jej uciec - wybiegła ze sklepu i schroniła się na sąsiedniej posesji.

Kobieta widziała jak napastnik wychodzi ze sklepu i kieruje się w stronę ulicy Granicznej. Ofiara napaści szczegółowo opisała śledczym nożownika, podała też jego imię, bowiem znała go jako klienta sklepu. 31-latka została hospitalizowana, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalono pełne personalia mężczyzny oraz miejsca, w których może przebywać. Niestety podejrzanego nie było ani w rodzinnym domu, ani w mieszkaniu u przyjaciółki.

Policyjne partole wyruszyły w miasto. Około godziny 23-ej, w rejonie ulicy Warszawskiej, mundurowi zauważyli poszukiwanego. Na widok radiowozu mężczyzna schował się. Policjanci sprawdzili okolicę i zatrzymali 32-latka na parkingu marketu przy ul. Warszawskiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał w organizmie około 0,7 promila alkoholu.

Przy zatrzymanym i w mieszkaniu jego przyjaciółki ujawniono banknoty ze śladami najprawdopodobniej krwi. Łącznie zabezpieczono 340 złotych, które mogą pochodzić z rozboju. W czasie przeszukania okazało się, że 32-latek ukrył w bieliźnie osobistej telefon komórkowy należący do ofiary.

10 października podejrzany został przesłuchany przez śledczych i usłyszał prokuratorskie zarzuty - odpowie za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

(Źródło: KWP Łódź)

Powrót na górę strony