Drudzy w "Maratonie Komandosa"

Data publikacji 30.11.2006

Rywalizacja w ekstremalnych warunkach, dystans maratonu i dodatkowe obciążenie na plecach – w takich warunkach sukces odniosła reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku. Funkcjonariusze startujący w "Maratonie Komandosa" zajęli drużynowo 2. miejsce.

Impreza organizowana jest od 3 lat przez 1 Pułk Specjalny Komandosów w Lublińcu. Biegacze startują do biegu w mundurach polowych z plecakami wypełnionymi ciężarem o wadze 10 kg. W trakcie biegu zawodnicy nie mogą korzystać z pomocy osób stojących przy trasie. We własnym zakresie należy sobie także zapewnić napoje i odżywki w trakcie biegu.

- Podczas tegorocznej edycji dodatkowym utrudnieniem była pogoda i zbyt wysoka temperatura, przygotowani byliśmy na lekki chłód. Bieg po leśnych ścieżkach jest też zupełnie inny niż pokonywanie asfaltowej trasy. Mimo tych niegodności bieganie w takich warunkach wciąga. W przyszłym roku także wystartuję – mówi st.asp. Dariusz Guzowski, który indywidualnie zajął 5. miejsce.
- Bardzo ważny jest też strój i plecak - dodaje mł.insp. Mirosław Gwadera - dopasowane buty i umiejętnie rozłożony ciężar plecaka na trasie liczącej ponad 42 kilometry to połowa sukcesu.

Od początku istnienia Maratonu Komandosa policjanci plasują się w czołówce wojskowych ekip. W pierwszej edycji maratonu Szkoła Policji w Słupsku zdobyła drużynowo 1. miejsce, rok temu była to 3. lokata a w tym roku - 2.