Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała i uciekła na drugi koniec Polski

Data publikacji 12.10.2009

W biurach nieruchomości i Internecie zamieściła ogłoszenia z atrakcyjną ofertą sprzedaży mieszkania. Zgłosili się chętni, podpisała więc umowy przedwstępne i pobrała zaliczki - w sumie 450 tys. zł. Z uzyskanych pieniędzy 39-letnia kobieta kupiła dom na drugim końcu Polski i wyjechała z Wrocławia. Policjanci ustalili, gdzie przebywa i ją zatrzymali. Okazało się, że była poszukiwana także za inne oszustwa. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wpadli na trop oszustki, która chciała sprzedać kilku osobom swoje mieszkanie na Psim Polu. Kobieta najpierw zamieściła ogłoszenie o sprzedaży lokalu w biurach nieruchomości oraz w Internecie. Atrakcyjna cena wystawionego lokalu spowodowała, że szybko zaczęli zgłaszać się zainteresowani kupnem. W ciągu kilku dni do sprzedającej zgłosiło pięć osób. Wszystkim mieszkanie spodobało się i wyrazili chęć jego zakupu. Po spisaniu umowy przedwstępnej zainteresowani wpłacili zaliczki sięgające od 40 do 250 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zaliczek kobieta wyjechała z Wrocławia. Policjanci rozpoczęli pracę w celu ustalenia gdzie może przebywać. Jeden z sygnałów wskazywał, że zamieszkała w okolicach Przemyśla. Na podstawie posiadanych informacji wspólnie z funkcjonariuszami z województwa podkarpackiego, policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę. Mieszkanka Wrocławia prawdopodobnie chcąc uniknąć odpowiedzialności postanowiła się wyprowadzić i z uzyskanych zaliczek kupić dom na drugim końcu Polski. W chwili obecnej wiadomo, że w ten sposób zostało oszukanych pięć osób, a straty jakie spowodowała kobieta to 450 tysięcy złotych. Ponadto mieszkanka Wrocławia była poszukiwana za inne oszustwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, również te dotyczące liczby poszkodowanych oraz strat.

Za oszustwo grozi kara pobawienia wolności do 8 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony