Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalną broń

Data publikacji 12.10.2009

Kryminalni ze Słupcy ujawnili w jednym z mieszkań prawdziwy arsenał. W mieszkaniu 62-letniego mężczyzny znaleziono nielegalną broń palną, 1800 sztuk amunicji, a także części i narzędzia do wyrobu broni. Zabezpieczony arsenał trafił do policyjnego depozytu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z KPP w Słupcy dowiedzieli się, że 62-letni mężczyzna posiada w swoim domu nielegalną broń palną oraz dużą ilość amunicji. Informacje te okazały się prawdziwe. Podczas przeszukania mieszkania znaleziono nielegalną broń palną, a także amunicję marki VIS - 1800 sztuk. Mężczyzna, z zawodu ślusarz, posiadał również narzędzia niezbędne do wyrobu broni. W mieszkaniu znaleziono także elementy składowe, m.in. języki spustowe, sprężyny i szkielety pistoletów. Broń i amunicja trafiły do policyjnego depozytu. Ustalono, że mężczyzna posiadał zezwolenie na broń, ale tylko myśliwską i gazową, którą również zabezpieczono.

Rozpoczęto również procedurę odebrania mężczyźnie pozwolenia na broń myśliwską i gazową. Z uwagi na zły stan zdrowia mężczyzny, prokurator nie zdecydował się na jego tymczasowe aresztowanie. Za swoje zamiłowanie do broni może trafić do więzienia, nawet na 8 lat.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony