Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikiwdowana "dziupla" samochodowa

Data publikacji 12.10.2009

Policjanci z Łodzi zlokalizowali "dziuplę" samochodową w powiecie zgierskim. Zabezpieczyli 2 samochody pochodzące z kradzieży i 3 kolejne, w których widoczna jest ingerencja w pole numerowe nadwozia. Zatrzymano właściciela posesji, na której znajdowała się "dziupla" oraz 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów - jeden z nich w czasie wizji lokalnej przyznał się do kradzieży 13 aut na terenie Łodzi. Cała trójka usłyszała już zarzuty.

Realizacja kryminalnych poprzedzona była informacją operacyjną, według której przed posesją w powicie zgierskim miał stać zaparkowany granatowy vw passat pochodzący z kradzieży, zaś na jej terenie mogą stać inne kradzione auta. Policjanci natychmiast postanowili zweryfikować te informacje. Przez całą noc obserwowali zabudowania. 8 października br. w godzinach rannych zatrzymali właściciela posesji.

Zlokalizowali też vw passata kombi, który 7 października został skradziony w Łodzi. Właściciel posesji – dobrze znany policjantom 33-latek stwierdził, że samochód przywieźli do niego znajomi i zlecili mu drobną naprawę. Twierdził także, iż na posesji, która jest zarazem warsztatem, nie ma żadnych nielegalnych aut. Policjanci nie dali wiary tej opowieści i skrupulatnie przeszukali zabudowania. Znaleźli jeszcze jeden samochód skradziony 1 października w Danii. Ponadto zakwestionowano autentyczność pół numerowych nadwozia oraz inne niezgodności w trzech kolejnych samochodach - vw caravelle i 2 skodach fabia.

Właściciel warsztatu został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa – grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ślad za "wizytą" w powiecie zgierskim stróże prawa wytypowali złodziei, którzy mogli dostarczyć do „dziupli” auta. Rozpoczęto poszukiwania dwóch łodzian w wieku 27 i 28 lat. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych kryminalni zatrzymali pierwszego z podejrzewanych. 28-latek w przeszłości był już notowany w związku z przestępczością samochodową. 9 października przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem do passata ujawnionego w powiecie zgierskim.

Drugi z typowanych został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu. 28-latek na widok radiowozu dającego sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W samochodzie znaleziono m.in. moduł komputerowy służący do kradzieży aut. Kolejne moduły zostały zabezpieczone w czasie przeszukania mieszkania 28-latka. Śledczy ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie 13 kradzieży aut z terenu Łodzi w okresie od czerwca do października bieżącego roku – 7 kradzieży zostało już potwierdzonych procesowo. Samochodowy złodziej, który jest doskonale znany policji w związku z kradzieżami pojazdów, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem – grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Obaj złodzieje najprawdopodobniej zostaną objęci dozorami policyjnymi.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony