Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut zabójstwa

Data publikacji 12.10.2009

Policjanci ze Stogów zatrzymali 56-letniegomężczyznę, który jest podejrzany o to, że śmiertelnie ugodził nożem swoją żonę, a następnie zakopał jej ciało w ogródku. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy i w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Dziś do sądu wpłynie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę po południu policjanci ze Stogów zostali powiadomieni, że na terenie ogródków działkowych ktoś zakopał w ziemi ludzkie zwłoki. Funkcjonariusze szybko pojechali we wskazane miejsce i zauważyli mężczyznę, który zaczął uciekać na ich widok. Po krótkim pościgu, 56-letni gdańszczanin znalazł się w rękach policjantów.

Na terenie jednej z działek ogrodniczych mundurowi znaleźli świeżo rozkopaną część ogródka, a pod ziemią ujawnili ciało kobiety. Funkcjonariusze ustalili, że 49-letnia denatka była żoną zatrzymanego mężczyzny. Biegły z zakresu medycyny sądowej ujawnił na jej ciele ranę kłutą. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej mężczyzna zadał śmiertelny cios swojej żonie. Gdańscy funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Dziś do sądu wpłynie wniosek o to, aby 56-latek najbliższe trzy miesiące spędził w areszcie.

Pod wytrzeźwieniu 56-letni gdańszczanin usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony