Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kradzionym mercedesem

Data publikacji 13.10.2009

Wczoraj wieczorem policjanci z Golubia-Dobrzynia, prowadzący kontrolę drogową na drodze krajowej 15, przekazali kolegom z Brodnicy informację o uciekającym w ich kierunku mercedesie. Samochód wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w dwa inne auta. Po kilkunastu kilometrach pościgu udało im się zatrzymać kierowcę i pasażera. Po sprawdzeniu auta okazało się, że zostało ono skradzione tego samego dnia w Holandii.

Wczoraj wieczorem dyżurny komendy powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu poinformował brodnickich policjantów, że w kierunku ich powiatu jedzie mercedes sprinter na holenderskich numerach rejestracyjnych. Jak wynikało z relacji funkcjonariusza, pojazd namierzyli mundurowi prowadzący kontrole na krajowej „15” w miejscowości Pluskowęsy. Policjanci usiłowali zatrzymać mercedesa ponieważ kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Ten jednak nie zareagował i odjechał. Natychmiast do akcji przystąpili brodniccy mundurowi. Kiedy tylko zauważyli wskazane auto, dali więc sygnał do zatrzymania. Kierowca zignorował go i dodając gazu odjechał w kierunku centrum. Na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie i uderzył w dwa inne pojazdy. Nagle mercedes zatrzymał się, wysiedli z niego kierowca oraz pasażer i zaczęli uciekać pieszo. Chwilę później byli już w rękach mundurowych.

Szybko wyjaśnił się też powód takiego zachowania. Policjanci sprawdzili w bazie danych mercedesa sprintera, którym podróżowali dwaj uciekinierzy. Okazało się, że kilka godzin wcześniej auto zostało skradzione w Holandii. Sprawcy w wieku 25 i 37 lat trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą brodniccy policjanci.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony