Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany "bombowy" przestępca

Data publikacji 13.10.2009

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta, który włamał się do jednego ze sklepów spożywczych, używając ładunku wybuchowego, za pomocą którego wysadził drzwi. Ponadto dwukrotnie zażądał on okupu od właścicieli placówek handlowych, grożąc wysadzeniem tych obiektów w powietrze. W jego mieszkaniu zabezpieczono także środki służące do produkcji materiałów wybuchowych.

20-latek w minionym tygodniu dokonał aż dwóch napadów na placówki handlowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli materiały wybuchowe. Odpowie on za wymuszenia rozbójnicze, rozboje i kradzież z włamaniem.

Od 11 września br. policjanci ze starogardzkiej komendy intensywnie pracowali nad zatrzymaniem sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepu spożywczych. Wówczas włamywacz za pomocą środków wybuchowych wysadził drzwi wejściowe do sklepu, a ze środka zabrał kasę fiskalną.

Jak ustalili pracujący nad sprawą kryminalni, ten sam mężczyzna napisał listy do dwóch firm, żądając okupu w wysokości 4 tys. zł. Zagroził w nich, że jeśli jego żądania nie zostaną spełnione wysadzi lub podpali należące do firm obiekty.

Dodatkowo, pod koniec ubiegłego tygodnia, policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch napadach na sklepy. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonych, sprawcą tych przestępstw był młody mężczyzna. W kominiarce na głowie, posługując się przedmiotem przypominającym broń, terroryzował on obsługę sklepu, żądając gotówki.

Wczoraj kryminalni wpadli na trop mężczyzny, który jak się okazało jest sprawcą wszystkich tych zdarzeń. Podczas przeszukania mieszkania 20-latka funkcjonariusze zabezpieczyli środki, z których można wykonać materiały wybuchowe oraz gotowe już ładunki. Substancje te zostały zabezpieczone przez policyjny pododdział antyterrorystyczny.

Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież z włamaniem, dwukrotne usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem gróźb oraz dwa napady na sklepy. Policja będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie 20-latka.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony