Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli XVIII i XIX-wieczne starodruki

Data publikacji 14.10.2009

Krakowska Policja znalazła 9 starodruków pochodzących z XVIII i XIX wieku. W tej sprawie trzech mężczyzn usłyszało zarzuty paserstwa. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone księgi mogą pochodzić z kradzieży lub włamania do mieszkania. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach te starodruki, proszone są o kontakt z Policją.

Kilka dni temu na krakowskiej giełdzie staroci pojawił się pewien mężczyzna, który oferował do sprzedaży różne przedmioty. Jeden z oglądających zobaczył i rozpoznał wśród nich srebrne łyżki pochodzące z kradzieży z włamaniem do mieszkania jego matki. Sprzedający uciekł pozostawiając towar na miejscu.

Po paru dniach odnaleźli go prowadzący śledztwo policjanci. Ustalili, że jest to znany paser, który zwykle współpracuje z dwoma innymi mężczyznami w przeszłości notowanymi za kradzieże z włamaniami. Obydwaj oni zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia.

W mieszkaniu jednego z nich natrafiono na dziewięć starodruków pochodzących z XVIII i XIX wieku. Wszyscy mężczyźni (w wieku od 33 do 41 lat) usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policja podejrzewa, że starodruki pochodzą z kradzieży i prosi osoby, które rozpoznają księgi o kontakt osobisty z Komisariatem Policji II w Krakowie ul. Lubicz 21 lub telefoniczny (12) 61-56-335 lub (12) 61-52–915.

(źródło: KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony