Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W kominiarce napadł na sklep

Data publikacji 14.10.2009

Policjanci z Olsztynka po niespełna pół godzinie od zdarzenia zatrzymali Łukasza G. podejrzanego o napad na sprzedawczynię sklepu spożywczego. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu, pobił ekspedientkę i ukradł jej torebkę. Został spłoszony przez innego mężczyznę, który akurat był w sklepie. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9.30 w małej miejscowości pod Olsztynkiem. Do sklepu spożywczego wszedł mężczyzna w kominiarce. Z ustaleń wynika, że sprawca wszedł za ladę i uderzając ekspedientkę po głowie wyrwał jej torebkę. Nie wiedział, że w sklepie był jeszcze mężczyzna, który przyszedł zadzwonić. To właśnie on odciągnął sprawcę od pokrzywdzonej i w efekcie spłoszył go. Sprawca uciekł porzucając torebkę kilkadziesiąt metrów od sklepu.

Policjanci powiadomieni o napadzie wytypowali podejrzewanych, dwóch braci. Obaj mężczyźni niespełna pół godziny po zdarzeniu zostali zatrzymani. Podczas ustaleń i wyjaśniania okoliczności napadu okazało się, że miał go dokonać Łukasz G. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże. Użyty przez policjantów pies tropiący potwierdził drogę ucieczki sprawcy. 22-latek zatrzymany przed swoim domem tylko zdążył się przebrać. W mieszkaniu Łukasz G. policjanci znaleźli ubranie, w którym sprawca był w sklepie. Za belką na poddaszu odnaleziono także kominiarkę, a właściwie pocięty rękaw bluzy, który 22-latek założył na głowę.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do rozboju. Wyjaśniając swoje motywy Łukasz G. miał stwierdzić, że wpadł na taki sposób zdobycia gotówki po tym, jak w tym samym sklepie chwilę wcześniej kupił wino. Już będąc w domu, racząc się trunkiem wymyślił scenariusz rozboju. Następnie 22-latek odciął rękaw bluzy, powycinał w nim otwory na oczy i w tak zrobionej kominiarce ruszył do sklepu.

Mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.72 MB)

Powrót na górę strony