Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zabłyśnij na drodze"

Data publikacji 14.10.2009

Wczoraj w Radomiu odbyła się jesienna inauguracja kampanii „Zabłyśnij na drodze”. Uczestnicy imprezy, ubrani w kamizelki odblaskowe na rowerach, przejechali ulicami Radomia. W ten sposób chcieli uświadomić mieszkańcom, że elementy odblaskowe poprawiają bezpieczeństwo na drodze.

Impreza rozpoczęła się przed Urzędem Miejskim, gdzie przedstawiciele Policji, władz Radomia i Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak” przypomnieli wszystkim założenia kampanii oraz dlaczego ważne jest, by rowerzyści jeździli w kamizelkach odblaskowych i odpowiednio wyposażonymi rowerami. Rowerzyści otrzymali też kamizelki odblaskowe, a następnie wszyscy uczestnicy przejechali ulicami Radomia, by pokazać mieszkańcom, że jazda z elementami odblaskowymi poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze. Impreza zakończyła się na Placu Corazziego, gdzie rowerzyści mogli obejrzeć pokaz nowoczesnego oświetlenia rowerowego, skorzystać z symulatora zderzeń, a także zasięgnąć porady na temat ubezpieczeń komunikacyjnych.

Mazowiecka drogówka prowadzi kampanię „Zabłyśnij na drodze” od ubiegłego roku. Jest ona skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Kampania ma na celu poprawę ich bezpieczeństwa na drodze poprzez m.in. zachęcanie pieszych czy rowerzystów do jazdy w kamizelkach odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność na drodze.

Kampanię Policja prowadzi, m.in. wspólnie z Urzędem Miejskim w Radomiu, Stowarzyszeniem Rowerowym „Zielony Szlak”.

Swoją obecnością imprezę uświetnili Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Ryszard Szkotnicki, I Z-ca Mazowieckiego Komendanta Policji mł. insp. Rafał Batkowski, Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i znany kolarz Cezary Zamana.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony