Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli broń i narkotyki

Data publikacji 14.10.2009

Policjanci z Lublina i Lubartowa weszli na teren czterech posesji w gminie Uścimów. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz 850 gram konopi indyjskich przygotowanych do suszenia. Ponadto zabezpieczono m. in. wagę elektroniczną, 3 sztuki broni samodziałowej, około 100 szt. amunicji różnego rodzaju. Do policyjnego aresztu trafiło 5 mężczyzn.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Lubartowie weszli na teren czterech posesji w gm. Uścimów. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właściciele posesji posiadają środki odurzające. Wczoraj przyszedł czas na realizację. Na jednej z posesji należącej do 58–letniego Jana K. policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwie jednostki broni samodziałowej, blisko 100 szt. amunicji różnego kalibru, pistolet hukowy oraz różne elementy składowe broni, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli także przedmioty służące do kłusownictwa.

Na kolejnej posesji w domku letniskowym natrafili na susz konopi indyjskich. Kolejne środki odurzające policjanci odnaleźli w ulu znajdującym się nieopodal budynku. Pomiędzy budynkami gospodarczymi natrafi także na małą plantacje konopi. Podczas przeszukania kolejnych zabudowań policjanci odnaleźli w wiadrze pomiędzy budynkami konopie.

Łącznie policjanci zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz 850 gram konopi indyjskich przygotowanych do suszenia. Ponadto wagę elektroniczną, 3 sztuki broni samodziałowej, około 100 szt. amunicji różnego rodzaju, 25 szt. sieci rybackich służących do kłusownictwa. Do policyjnego aresztu trafiło 5 mężczyzn w wieku 22-58 lat.

58-latek odpowie za posiadanie broni i amunicji. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni poniosą odpowiedzialność karną z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.78 MB)

Powrót na górę strony