Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejnych 8 zatrzymanych z grupy przestępczej

Data publikacji 14.10.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych 8 osób do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej, wywodzącej się z tzw. młodego Pruszkowa. Grupa ma na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę. Do sprawy zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 23 zostało aresztowanych. Ta realizacja to kolejny element realizowanej przez CBŚ strategii mającej na celu niedopuszczenie do przenoszenia się grup przestępczych i odradzania się ich w mniejszych miejscowościach.

Zatrzymania to efekt konsekwentnie prowadzonej przez CBŚ strategii wymierzonej przeciwko grupom przestępczym zajmującym się obrotem środkami odurzającymi.

Do zatrzymań doszło wczoraj i dziś na terenie Puław, Lublina i powiatu radzyńskiego. Zatrzymani to kobieta i mężczyźni w wieku od 24-31 lat. Troje z nich to osoby powiązane z tzw. młodym Pruszkowem. Kolejne trzy - to odbiorcy narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze CBŚ ujawnili i zabezpieczyli marihuanę.

Z ustaleń, zebranych w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie wynika, że grupą kierował 29-letni Norbert S., który został zatrzymany już wcześniej do innej sprawy, a zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą prokurator postawił mu w styczniu tego roku. Grupa działała od 2000 do 2005 roku. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego członkowie grupy wprowadzali do obrotu przemycaną z zagranicy marihuanę, tabletki ekstazy i amfetaminę. Z zebranych materiałów wynika, że wprowadzili na rynek ponad 150 kilogramów środków odurzających, w tym nie mniej niż 100 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚ szacują, że z takiej ilości narkotyków mogli wyprodukować około 200 tysięcy działek, których czarnorynkowa wartość mogła sięgnąć około 3 milionów złotych.

Łącznie do tej sprawy zatrzymano już 39 osób, z czego 23 zostało tymczasowo aresztowanych. Ponadto, ustalenia śledczych wskazują na inne przestępstwa kryminalne dokonane przez członków grupy, m.in. napady rabunkowe z bronią palną. Wobec dwóch z zatrzymanych we wcześniejszej realizacji osób uzupełniono zarzuty przemytu ponad 100 kilogramów narkotyków.
Wczoraj i dziś trzem osobom ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie narkotykami, trzem kolejnym posiadania narkotyków. Wobec trzech podejrzanych prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i poręczeń majątkowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Lublinie)

 

 

Powrót na górę strony