Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes (aktl.)

Data publikacji 15.10.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w narkobiznes. Zatrzymali 7 osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej wprowadzały do obrotu znaczne ilości środków odurzających. Wobec 6 mężczyzn wystąpiono z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, kobieta została objęta dozorem policyjnym. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Rozpracowywaniem tej grupy przestępczej śledczy z CBŚ wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi zajmowali się od kilku miesięcy. Pierwszy podejrzany wpadł w ręce policji w kwietniu bieżącego roku. Wówczas na drodze w okolicach Zgierza śledczy z CBŚ zatrzymali opla, którym kierował 35-letni mężczyzna. W samochodzie pod fotelem znaleziono ponad 3 kilogramy amfetaminy, a kierowca, jak się okazało - był poszukiwany listem gończym. Przy zatrzymanym mężczyźnie ujawniono kolejne kilka gram tego narkotyku. Idąc za ciosem funkcjonariusze wraz z psem specjalnie szkolonym do wyszukiwania narkotyków sprawdzili mieszkanie na w dzielnicy Łodzi Bałuty należące do konkubiny 35-latka oraz wynajmowany przez niego garaż. Tam także zabezpieczono kolejne narkotyki, takie jak amfetamina i marihuana. Łącznie około pół kilograma. Mężczyzna był od trzech lat poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim za handel narkotykami. Policjanci znaleźli także przy nim sfałszowany dowód osobisty i prawo jazdy z danymi innej osoby. Dokumentami tymi posługiwał się ukrywając przed wymiarem sprawiedliwości. 35-latek został tymczasowo aresztowany.

W toku śledztwa bardzo szybko okazało się, że zatrzymany piotrkowianin jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją środków odurzających - amfetaminy, marihuany, tabletek ekstazy i kokainy. Grupa działała na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego od 2005 roku, a śledczy szacują, że jej członkowie mogli w tym czasie wprowadzić na rynek nawet kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających.

Następne zatrzymania miały miejsce w czerwcu i w sierpniu, wówczas zarzuty usłyszało 15 osób, a 12 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

W bieżącym tygodniu policjanci przystąpili do kolejnych zatrzymań. Działania odbyły się na ternie województwa łódzkiego i Warszawy, gdzie w zatrzymaniu mężczyzny uczestniczyli także funkcjonariusze z Zespołu Specjalnego Centralnego Biura Śledczego. Do policyjnego aresztu trafiło 7 osób w wieku od 21 do 35 lat (6 mężczyzn i 1 kobieta). W mieszkaniach podejrzanych ujawniono 200 gramów marihuany, 5 gramów amfetaminy i 7 gramów kokainy. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także 3 samochody i kilkanaście tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 6 podejrzanych mężczyzn, kobieta została objęta dozorem policyjnym.

Sąd tymczasowo aresztował wszystkich 6 podejrzanych mężczyzn. Kobieta została objęta dozorem policyjnym.

(źródło: KWP w Łodzi)

 

 

 

 

Powrót na górę strony