Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 15.10.2009

Prawie 8,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Zamościa. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 70 tys. zł. Właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Także policjanci z Ciechanowa zabezpieczyli ponad 8,5 tys. nielegalnych paczek papierosów. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Wczoraj policjanci przeszukali jedną z posesji na terenie Zamościa. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że 39-letni właściciel posesji może posiadać papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze na miejscu odnaleźli towar, który nie posiada akcyzy. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 8459 paczek papierosów różnych marek oraz blisko 70 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 70 tys. zł.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. 39-latek już usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym 39-letniemu właścicielowi nielegalnych wyrobów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Także wczoraj policjanci z Ciechanowa zabezpieczyli nielegalne papierosy. Niedaleko ogródków działkowych w Ciechanowie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Zatrzymani byli w trakcie sprzedaży papierosów bez akcyzy. W samochodzie jednego z nich znajdowało się blisko 5 tys. paczek papierosów, drugi posiadał na ich zakup 12 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani. Przeszukując mieszkanie jednego z nich policjanci znaleźli ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku to około 88 tysięcy złotych.

Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Jeden z nich to 29- letni mieszkaniec gminy Konopki, drugi 54- letni mieszkaniec Ciechanowa.

(źródło: KWP w Radomiu) 

  • fot. KWP w Lublinie
  • fot. KWP w Radomiu
  • fot. KWP w Radomiu
Powrót na górę strony