Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 zatrzymanych w sprawie handlu narkotykami

Data publikacji 15.10.2009

Radomscy policjanci współpracując z prokuraturą rozbili grupę handlarzy narkotykami. Pięciu mężczyzn zostało już aresztowanych. Na koncie mogą mieć wprowadzenie do obrotu kilku kilogramów narkotyków. Większość z nich była już wcześniej notowana za podobne przestępstwa. Zatrzymanym grożą długoletnie kary więzienia.

Od pewnego czasu funkcjonariusze z referatu dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zajmowali się sprawą grupy handlarzy i odbiorców narkotyków. Działania policjantów wspierała radomska Prokuratura Rejonowa Radom Zachód.

Kilka dni temu kryminalni zatrzymali na krajowej „siódemce” we Wsoli 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przewóz zakupionych w Warszawie narkotyków. Nie spodziewał się on zatrzymania. Był kompletnie zaskoczony policyjną akcją.

Policjanci natomiast spodziewali się, że u 26-latka mogą odnaleźć znaczne ilości narkotyków. Przypuszczenia okazały się słuszne. Przy pomocy specjalne przeszkolonego psa do wykrywania narkotyków przeszukali auto. W komorze filtra przeciwpyłowego klimatyzacji odnaleźli prawie 160 gramów amfetaminy.

Kolejne dni pracy policjantów przyniosły kolejne zatrzymania. Przez tydzień w ich ręce wpadło 11 osób w wieku 19-28 lat. Radomscy policjanci działania prowadzili na terenie Warszawy, gdzie zatrzymali kilku mężczyzn. Każdy z zatrzymanych dowożony był do Radomia, do dyspozycji funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Następnie doprowadzano ich do Prokuratury Rejonowej Radom Zachód, gdzie przedstawiano im zarzuty udzielania narkotyków oraz obrót znacznymi ilościami środków odurzających. Jeden z zatrzymanych będzie się także musiał tłumaczyć z przewozu narkotyków z Holandii do Polski.

Pięciu mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. Jest wśród nich, między innymi piłkarz jednej ze stołecznych drużyn. Większość z nich była już wcześniej notowana za handel narkotykami. Wszystkim grożą długoletnie wyroki więzienia.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

 

 

 

Powrót na górę strony