Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znany złodziej wpadł po pościgu

Data publikacji 15.10.2009

Stołeczni kryminalni zatrzymali poszukiwanego złodzieja samochodowego. 35-letni Paweł W. ps. "Waler" wpadł po pościgu, kiedy usiłował ukraść samochód. Jest on dobrze znany stołecznym funkcjonariuszom, był wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary za kradzież pojazdu. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić do 10 lat więzienia.

Wczoraj około 13.00 kryminalni ze śródmiejskiej komendy zauważyli czarnego nissana, który był w przeszłości widywany w miejscach, gdzie kradzione były samochody. Policjanci natychmiast dyskretnie sprawdzili tablice rejestracyjne, które okazały się poszukiwane, jako skradzione dzień wcześniej.

W tym czasie funkcjonariusze jadąc za nissanem dojechali na ul. Batorego, gdzie jeden z mężczyzn wysiadł na parkingu i podszedł do mitsubishi. Po chwili manipulowania przy drzwiach otworzył je chcąc wsiąść do środka. Wszystko wskazywała na to, że mężczyzna właśnie dokonuje kradzieży samochodu. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Gdy siedzący już w mitsubishi mężczyzna zorientował się, że biegną do niego policjanci rzucił się do ucieczki. Błyskawicznie wsiadł do nissana, którym przyjechał i z impetem odjechał. Kryminalni natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Kierujący nissanem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw uderzył w jadący z naprzeciwka samochód a następnie w murek. Kierowca i pasażer porzucili samochód i rzucili się do pieszej ucieczki. Policjanci w pościgu zatrzymali mężczyznę, który chciał ukraść samochód.

Po sprawdzeniu okazało się, że jest to dobrze znany im złodziej samochodowy – 35-letni Paweł W. Obecnie poszukiwany jest listem gończym za kradzież samochodu do odbycia 4,5 roku. W połowie stycznia br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności za kradzieże samochodu i powrócił do swojego zajęcia. Paweł W. wielokrotnie był zatrzymywany przez stołecznych policjantów za kradzieże samochodów. Podczas wielokrotnych zatrzymań próbował uciekać, taranując radiowozy policyjne. Teraz będzie rozliczony do kilku toczących się śledztw prowadzonych przez stołecznych policjantów z wydziału dw. z przestępczością samochodową i mokotowskiej komendy.

(źródło: KSP)
 

 

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.67 MB)

Powrót na górę strony