Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęto sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 15.10.2009

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w sądzie w Jeleniej Górze. Ewakuowano 150 osób. W akcji udział wzięło kilkunastu policjantów oraz inne służby ratunkowe. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 10.40 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego.

Sprawca zadzwonił na numer alarmowy policji twierdząc, że w jeleniogórskim sądzie podłożona jest bomba. Decyzją prezesa sądu ewakuowano 150 osób przebywających w budynku. Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia, nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych. W akcji obok policjantów uczestniczyły również inne służby ratownicze.

Równolegle policjanci służb kryminalnych prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Kilka minut po zgłoszeniu alarmu policjanci, pod jedną z budek telefonicznych w Cieplicach, zatrzymali jego sprawcę. Okazał się nim osiemnastolatek. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do powiadomienia o fałszywym alarmie, jednak nie potrafił wytłumaczyć, co było powodem takiego zachowania.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony