Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za handel ludźmi

Data publikacji 16.10.2009

„Poszukiwacze” z Komendy Głównej Policji zatrzymali Alę O., poszukiwaną przez białoruskich funkcjonariuszy do sprawy handlu ludźmi i czerpania zysku z prostytucji. Kobieta wpadła w Piasecznie pod Warszawą. W najbliższym czasie sąd zadecyduje o jej ekstradycji.

W sierpniu do Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zgłosili się funkcjonariusze z Białorusi i poprosili o pomoc w zatrzymaniu 37-letniej Ali O. Kobieta była poszukiwana w sprawie handlu ludźmi, nakłaniania i czerpania zysku z prostytucji. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań. Jak ustalili, kobieta ukrywała się w różnych częściach Warszawy i jej okolicach, często zmieniając miejsce pobytu.

Praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do Piaseczna – to właśnie tam w jednym z lokali miała przebywać wraz ze swoim mężem. Policyjni „poszukiwacze” objęli obserwacją wytypowane miejsce. Około godziny 20.00 zauważyli, jak z autobusu jadącego z Warszawy, wysiadła kobieta. Rysopisem przypominała poszukiwaną obywatelkę Białorusi. Kiedy znalazła się pod klatka schodową bloku, do którego wchodziła, policjanci ruszyli do akcji. Podeszli do niej i sprawdzili jej dokumenty. Jak się okazało była to 37-letnia Ala O. poszukiwana przez funkcjonariuszy z Białorusi. Kobieta natychmiast została przewieziona do aresztu policyjnego w Piasecznie.

Teraz sąd zadecyduję o jej ekstradycji – za swoje czyny odpowie najprawdopodobniej na Białorusi.

Powrót na górę strony