Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze z kont bankowych

Data publikacji 16.10.2009

Policjanci rozbili zorganizowana grupę przestępczą, która z kont bankowych wyłudzała pieniądze. Na terenie województwa dolnośląskiego i małopolskiego policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Sprawcy po uzyskaniu poufnych danych klientów wyłudzili z ich kont nie mniej niż 140 tys. zł. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która z kont bankowych wyłudziła nie mniej niż 140 tysięcy złotych. Wrocławscy policjanci wspólnie z kolegami z województwa małopolskiego na terenie obu województw zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 25 lat.

Zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej od kwietnia br. Do przestępczego procederu grupa zwerbowała pracownika jednego z banków. Sprawcy mając „wtyczkę” w banku uzyskiwali poufne dane klientów, a następnie po uzyskaniu kodów dostępowych do kont, wyłudzili pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 140 tysięcy złotych. Poszkodowanych w ten sposób zostało co najmniej 10 osób z terenu Polski. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają, że osób poszkodowanych będzie więcej. Oszuści wybierali głównie zamożnych klientów. Ponadto u dwóch z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili podczas przeszukania środki odurzające.

Większość z zatrzymanych tak zdobyte pieniądze przeznaczała na hazard i narkotyki. Wszyscy wcześniej byli już notowani za inne przestępstwa. Trafili do policyjnego aresztu.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony