Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przydomowa plantacja zlikwidowana

Data publikacji 16.10.2009

5700 sztuk krzewów konopi indyjskich ujawnili wczoraj na jednej z posesji w gm. Leśniowice chełmscy policjanci. Rośliny zasadzone zostały nieopodal zabudowań mieszkalnych na poletku o powierzchni 143 metrów kwadratowych. Niektóre z konopi osiągnęły wysokość powyżej 3,5 metra. Właścicielowi nielegalnej uprawy, 53-letniemu mężczyźnie, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano chełmscy policjanci z wydziału kryminalnego weszli na teren jednej z posesji w gm. Leśniowice. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w gospodarstwie znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Okazało się wcześniejsze ustalenia potwierdziły się.

Nieopodal zabudowań gospodarczych policjanci natrafili na plantacje konopi. Uprawa zajmowała powierzchnię 143 m2. Właściciel działki 53-letni mężczyzna oświadczył, że zasiał nasiona na początku czerwca. Z wyjaśnień gospodarza wynika, że zakupił je na targu w Wojsławicach od nieznajomego mężczyzny. 53-latek tłumaczył, że chciał nimi w okresie zimowym dokarmiać ptactwo.

Funkcjonariusze policzyli rośliny, plantacja liczyła 5707 sztuk. Niektóre z nich osiągnęły wysokość nawet powyżej 3,5 metra. Po wykonaniu czynności cała uprawa została zniszczona, a właściciel poniesie odpowiedzialność z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę konopi grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony