Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczna Policja spełnia marzenia

Data publikacji 18.10.2009

Dzięki warszawskim policjantom, cierpiący na zanik mięśni 15-letni Tomek, spełnił swoje marzenie. Chociaż do Wydziału Realizacyjnego KSP nie mają wstępu osoby postronne, dla nastolatka zrobiono wyjątek. Poznał on tajniki pracy stołecznych antyterrorystów. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy doskonale rozpoznawał broń, z której korzystają. Po raz pierwszy na własne oczy zobaczył też robota pirotechnicznego.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci zwróciło się z prośbą do Komendanta Stołecznej Policji o pomoc w zrealizowaniu marzenia kilkunastoletniego chłopca. Tomek porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje pomocy innych osób. Do siedziby Wydziału Realizacyjnego komendy stołecznej chłopiec przyjechał z opiekunem. Chociaż do jednostki nie mają wstępu osoby postronne, tym razem zrobiono wyjątek. Policjanci chętnie oprowadzili Tomka po swojej siedzibie, a także opowiedzieli, na czym polega ich praca.

Spełnianie marzenia rozpoczęło się od dokładnego przeglądu sprzętu, z którego korzystają funkcjonariusze podczas akcji. Tomek zadawał pytania i niejednokrotnie sam rozpoznawał rodzaj i zastosowanie prezentowanej broni. Policjanci byli mile zaskoczeni wiedzą chłopca na temat, który do tej pory znany był mu jedynie z gier komputerowych i filmów.

Mimo niskiej temperatury, nastoletni gość z zaciekawieniem obserwował prezentowane mu pomieszczenia do ćwiczeń bojowych. Duże wrażenie zrobił na Tomku pracujący tu robot pirotechniczny, a także możliwości, jakie daje funkcjonariuszom podczas akcji. Pod czujnym okiem policjantów, chłopiec sam zdetonował nawet niewielki ładunek.

Miłą pamiątką tego wyjątkowego spotkania będzie dla Tomka wspólne zdjęcie z funkcjonariuszami Policji, certyfikat ukończonego szkolenia, a także drobne prezenty, które otrzymał od policjantów.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony