Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów: Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości zatrzymany

To kolejny nokautujący cios zadany przez podkarpackich policjantów ludziom, którzy próbują nieuczciwie się dorabiać. Kilka tygodni temu rzeszowski Zarząd CBŚ finalizował sprawę leżajskiego lekarza, który żądał łapówek od pacjentów, tym razem na celowniku agentów tej jednostki znalazł się aplikant komornika z Łańcuta.

Skorumpowany przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej. Zażądał 20 tysięcy złotych od przedsiębiorcy w zamian za odstąpienie od swej prawnej powinności, tzn. obiecał nie dokonać zajęcia majątku, jeśli otrzyma pieniądze. Tuż po wręczeniu łapówki na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki.

Wczorajsze zatrzymanie poprzedziło rozpracowanie, któremu nadano kryptonim "Nowina". Żmudna i dokładna praca policyjnych specjalistów zaowocowała zatrzymaniem wspólników skorumpowanego urzędnika - trzech mężczyzn, którzy byli wtajemniczeni w niecny proceder.

Trzej zatrzymani spędzą najbliższe miesiące w odosobnieniu, dziś tymczasowo, na trzy miesiące aresztował ich Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Czwarty z podejrzanych, po wpłaceniu 5 tysięcy złotych tytułem zabezpieczenia majątkowego, pozostaje pod dozorem policji.

W realizacji tej sprawy policjanci zastosowali kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej.
Powrót na górę strony