Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa worki konopi ukryte w bagażniku

Data publikacji 19.10.2009

Kierowca srebrnego passata nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kilka kilometrów dalej porzucił pojazd. Policjanci z Wieliszewa w bagażniku auta znaleźli dwa worki świeżo ściętych łodyg i gałęzi konopi indyjskiej. Zatrzymano już w tej sprawie dwie osoby a prokuratorskie śledztwo wyjaśni wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Kiedy w Olszewnicy Starej kierowca srebrnego passata zobaczył policyjny patrol i sygnał do zatrzymania, natychmiast dodał gazu próbując w ten sposób uciec i uniknąć odpowiedzialności. Po krótkim pościgu funkcjonariusze znaleźli porzucony samochód kilka kilometrów dalej na ulicy Kolejowej w Chotomowie. W bagażniku znajdowało około 181 łodyg i gałęzi niedawno ściętych konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli towar i rozpoczęli poszukiwanie kierowcy oraz innych osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem.

W ciągu kilkunastu godzin, które upłynęły od pościgu, do policyjnego aresztu trafili podejrzewani w tej sprawie 22-letni Karol J. i 32-letni Paweł K. Zatrzymani przez legionowskich kryminalnych mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec 22-letniego Karola J. sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu, a 32-letni Paweł K. został objęty policyjnym dozorem.

Prokuratorskie śledztwo wyjaśni teraz, gdzie były uprawiane zabronione rośliny, kto kierował samochodem i do kogo miały trafić narkotyki. Obu zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony