Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli duże ilości narkotyków

Data publikacji 19.10.2009

Policjanci z Kowar zabezpieczyli blisko 500 porcji marihuany i zatrzymali kobietę i mężczyznę. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków – grozi jej kara do 3 lat więzienia, a mężczyzna za posiadanie i handlowanie nimi, za co grozi mu kara nawet do 10 lat. Natomiast policjanci z Ostrołęki zatrzymali 12 osób i zabezpieczyli ponad pół tysiąca porcji narkotyków. Wszystkie osoby osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Policjanci z Kowar wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letnią kobietę i 20-letniego mężczyznę w związku z przestępczością narkotykową. Kobieta podejrzana jest o posiadanie środków odurzających, a mężczyzna o posiadanie i udzielanie ich w celu uzyskania korzyści, zarówno osobistej, jak i majątkowej.

Policjanci zatrzymali volkswagena golfa do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice. W pojeździe była jeszcze trójka pasażerów, w tym 39-letnia kobieta. Funkcjonariusze znaleźli przy niej narkotyki. Były schowane w torebce. Okazało się, że było to około 210 porcji marihuany. Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania kierowcy, policjanci znaleźli w prowizorycznej siłowni około 280 porcji marihuany. Funkcjonariusze ustalili również, że 20-latek zajmował się dystrybucją narkotyków w Kowarach i okolicach. Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ewentualnych nabywców.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Kobieta odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie za posiadanie oraz ich udzielanie w celu uzyskania korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)


W ciągu ostatnich kilku dni policjanci ostrołęckich wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego i prewencji oraz Posterunku Policji w Kadzidle zatrzymali 12 osób naruszających przepisy ustawy o przeciwdziała narkomanii. Do pierwszych zatrzymań doszło 9 października. Trzech osiemnastolatków funkcjonariusze zatrzymali na ul. Traugutta w Ostrołęce. Podczas przeszukania młodych mężczyzn oraz należących do nich pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono m.in. marihuanę oraz kilkadziesiąt tabletek, które po zbadaniu testerem okazały się pochodną amfetaminy.

W wyniku realizacji dalszych czynności operacyjnych zatrzymano kolejne cztery osoby. Wśród nich był mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Policjanci zabezpieczyli ponownie marihuanę oraz około 50 gram grzybków halucynogennych. Kolejną osobę zatrzymano w sobotę w Kadzidle. Zabezpieczono kilkaset gramów marihuany. Zatrzymany wskazał także miejsce, w którym hodował krzewy konopi indyjskich. W sobotę zatrzymano również pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat. Podczas ich przeszukania oraz w samochodzie zabezpieczono marihuanę i kilka gramów amfetaminy.

Łącznie w ciągu ostatnich dni policjanci zabezpieczyli ponad pół tysiąca porcji marihuany, kilkadziesiąt tabletek pochodnej amfetaminy, amfetaminę i około 50 gram grzybków halucynogennych. Wszystkie osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

 

  • KWP w Radomiu #1
  • KWP w Radomiu #2
  • KWP w Radomiu #3
Powrót na górę strony