Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na policjanta

Data publikacji 19.10.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 5 młodych mężczyzn, którzy w sobotni wieczór dotkliwie pobili funkcjonariusza Policji. Miał on dzień wolny i wracał pieszo do domu, wówczas jeden z napastników rozpoznał w nim policjanta. Funkcjonariusz z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w sobotę wieczorem , podczas dnia wolnego od pracy, pieszo szedł do miejsca zamieszkania. Idąc jedną z ulic zauważył grupę kilku mężczyzn, którzy wykrzykiwali głośno wulgarne słowa.

Policjant, przeczuwając, iż podejrzana grupa może za chwilę „szukać rozrywki”, postanowił powiadomić dyżurnego miejscowej policji. Skorzystał w tym celu z własnego telefonu komórkowego i poprosił oficera dyżurnego, aby we wskazane miejsce wysłał patrol.

Kiedy policjant znajdował się w niewielkiej odległości od hałasujących mężczyzn, jeden z nich rozpoznał w nim funkcjonariusza miejscowej komendy. Wtedy wszyscy mężczyźni podbiegli do niego i zaczęli go bić i kopać na tyle dotkliwie, że funkcjonariusz z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci ze Starachowic podjęli szybkie działania i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców Starachowic, z których trzech było już karanych za innego rodzaju przestępstwa. Teraz za pobicie i rozbój sprawcom może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.25 MB)

Powrót na górę strony