Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli narkotyki warte 600 tys. zł

Data publikacji 19.10.2009

Praca policjantów z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Gdyni zaowocowała zatrzymaniem 28-letniego członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Europy Zachodniej do Polski. Policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany, ponad 1 kg haszyszu i prawie 50 gram kokainy, których wartość na czarnym rynku szacuje się na ponad 600 tys. zł.

Dzisiaj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące wobec 20-letniego zatrzymanego. Za narkotykowy proceder grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Od środy do dzisiaj policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze z Izby Celnej w Gdyni przeprowadzili działania skierowane przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Europy Zachodniej do Polski. W trakcie tej akcji stróże prawa zatrzymali 28-letniego gdańszczanina, który miał przy sobie środki odurzające - ponad 4 kg marihuany, ponad 1 kg haszyszu i prawie 50 gram kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 600 tys. zł.

Ustalenia śledczych wykazały, że mężczyzna przemycił narkotyki z Holandii do Polski w samochodzie ciężarowym należącym do firmy transportowej z Gdańska. Mężczyzna był już wcześniej karany za czynną napaść na funkcjonariusza.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Dzisiaj zatrzymanego 28-latka doprowadzono do Sądu Rejonowego w Gdańsku, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu gdańszczanina na 3 miesiące.

W działaniach brali udział także pomorscy policjanci.

Za wprowadzanie w obrót znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Film Zabezpieczyli narkotyki warte 600 tys. zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli narkotyki warte 600 tys. zł (format flv - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony